Jitka Seidlová

masáže, přírodní kosmetika

prezentace

prezentace

2015
Vždy mě zajímala oblast zdraví, krásy a prevence.

Odtud byl již jen krůček k masážím, aromaterapii a přírodní kosmetice.
Masáž vnímám, jako úžasný a přitom jednoduchý způsob k uchování zdraví, krásy, harmonie.

Problémům je vždy lépe předcházet než řešit důsledky!
masážní lehátko
masážní lehátko

Kontaktní telefon:

728 058 411
Klasická masáž
Masáž využívá soustavy na sebe navazujících masážních hmatů s regeneračním nebo preventivním účinkem. Provádí se dlaněmi, prsty a klouby rukou s různou intenzitou tlaku.
Pomocí cílených hmatů se zvýší prokrvení, zatuhlé svaly se uvolňují a urychluje se též oběh mízy (lymfy).

Zatímco krev obíhá v těle díky srdci fungujícímu jako čerpadlo, mízní (lymfatický) systém takovou pumpu postrádá, proto je závislý pouze na činnosti svalů.
Masáž povzbuzuje efektivnější filtrování a vylučování odpadních látek, čímž pomáhá předcházet infekcím a nemocem.

Povolením napjatých svalů a zvýšeným prokrvením se uvolňují také ztuhlé klouby.

Uvolňuje se nervový systém, získáváme pocit uvolnění a dobré pohody.

Masáž pomáhá při bolestech z přetížení svalových struktur např. díky sedavému zaměstnání - zejména zad a šíje. Vhodná je u bolesti svalů namožených následkem většího zatížení, na jejich regeneraci.
Dále pro zmírnění bolesti při artrózách a v klidovém stavu u artritid, prevence bolestí hlavy..

Aby pohyby masérových rukou byly plynulé a kluzké, používá se různých masážních prostředků, nejčastěji oleje.
Přírodní oleje, které si díky lisování za studena zachovávají nejvyšší možné množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě, dokáží tyto cenné látky předat našemu tělu.
Protože při masáži pronikají do hlubších vrstev pokožky, prohlubují tak příznivé účinky masáže.
Jsou vhodné pro všechny typy pokožky. Jelikož neobsahují žádné chemické látky a konzervanty, nevyvolávají alergické reakce a pokožku nedráždí.
Relaxační masáž
Relaxační masáž vychází z klasické masáže, provádí se pomalejším tempem s vynecháním některých hmatů.
Je více zacílena na celkové psychické uvolnění.
Pro tento účel se využívá též příznivých účinků esenciálních olejů na psychiku (aromaterapie),
které se přidávají do základní směsi kvalitních, za studena lisovaných olejů (mandlový, slunečnicový, makadamiový, lískový....). Prostřednictvím pokožky a inhalací se pak účinné látky dostávají do těla.
Manuální lymfodrenáž
Jedná se o speciální ručně prováděnou masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek.

Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla.

Pokud je lymfatický systém oslaben, projevuje se to únavou, snížením obranyschopnosti a imunity, zduřením uzlin a velkým oslabením fyzického a psychického stavu. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly, metličky na kůži apod.

Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění.

Lymfatický systém je z velké části uložen v kůži a podkoží = povrchový lymfatický systém. Skládá se hlavně z lymfatických (mízních) cév a lymfatických uzlin. Hlavní centra jsou v podpažních a tříselných mízních uzlinách. Síť lymfatických cév začíná na periferních částech těla a postupně přechází až k uzlinám. Lymfatické cévy sbírají a odplavují toxiny z těla. Lymfa (míza) ale obsahuje kromě toxinů také vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, vitaminy rozpustné v tucích, hormony apod.

Manuální lymfodrenáž se indikuje při pocitu těžkých nohou (žilní a lymfatické otoky), celulitě, obezitě, zvýšeném ukládání tuku v dolní polovině těla, v rámci detoxikace organismu, prevence migrén a bolestí hlavy, akné, na regeneraci a zvyšování imunity organismu.....
Indická masáž hlavy (antistresová)
Jedná se o jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží. Provádí se i přes oblečení, obvykle v sedě.

Odstraňuje každodenní stres, zmírňuje oční napětí, působí proti bolestem hlavy, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.

Tradiční indická masáž hlavy se praktikovala v Indii jako součást arjuvédského učení již před více než tisíci lety. Prováděly ji většinou ženy při pravidelné péči o vzhled. Zaměřovaly se převážně na vlasovou část hlavy a k masírování používaly různé aromatické oleje, byliny a koření. Dodaly tak svým vlasům sílu a oslnivý lesk.
Masáž praktikovali i holiči jako součást svých služeb "champi" - masáž hlavy. Umění indické masáže se předává z generace na generaci a dodnes se různé techniky střeží jako rodinné tajemství.

Při dostatku vyčleněného času zařazuji též na závěr masáže klasické či relaxační.
Baňkování, Gua-sha
První zmínky o sázení baněk a baňkování pocházejí z Číny a čínské kultury, ale také ze starověkého Egypta a Řecka (Eberův papyrus cca 1550 př.n.l.). V českých zemích od pozdního středověku a první písemné zmínky o baňkách pochází z počátku 16. století.

Při baňkování působíme, tak jako při akupunktuře, na aktivní body nebo na celé oblasti meridiánů, a výhodou je, že při suchém baňkování nedochází k narušení pokožky. Baňkování lze použít samostatně, ale také jako doplněk pro čínskou masáž.
Používají se většinou plastové nebo skleněné nádobky, které po přiložení na vybranou oblast do sebe vtáhnou vytvořeným podtlakem kůži a podkoží s pojivovou tkání, ve kterých dojde k intenzivnímu překrvení a proniknutí krve mimo cévní řečiště. Následně pak dochází k podpoře metabolismu u cílového orgánu, ke stimulaci látkové výměny v ošetřované oblasti a obecně k podpoře krevního oběhu a energie čchi.
Baňkování pomáhá při bolestech svalů a kloubů, podporuje regeneraci kůže a stimuluje vnitřní orgány. Primárně se baňková masáž osvědčila při bolestech v oblasti krku a zad, bolestech hlavy, ve svalech a kloubech a revmatických problémech.

Gua-sha -
(destičky různých tvarů z jadeitu nebo rohu vodního buvola), bezpečný a komplexní účinek, forma lidové "první pomoci" v Číně, Vietnamu, Indonésii.
Používá se při akutní nebo chronické bolesti ve svalech (ztuhlost, stagnace krve a energie čchi). Vybraná oblast se potře olejem a oblou hranou destičky přitisknutou ke kůži a přímočarými krátkými pohyby shora dolů se tře (jakoby seškrabává) kůže, aby došlo k uvolnění odpadních a toxických látek.
logo

logo

Nobilis Tilia
Zajišťuji objednávky kosmetiky, stačí napsat.
Lipová péče

Lipová péče

Proaktivní lipová péče Nobilis Tilia
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one