Jitka Seidlová

masáže, přírodní kosmetika

prezentace

prezentace

2015
Vždy mě zajímala oblast zdraví, krásy a prevence.

Odtud byl již jen krůček k masážím, aromaterapii a přírodní kosmetice.
Masáž vnímám, jako úžasný a přitom jednoduchý způsob k uchování zdraví, krásy, harmonie.

Problémům je vždy lépe předcházet než řešit důsledky!
masážní lehátko
masážní lehátko

Kontaktní telefon:

728 058 411

Nabídka masáží a regeneračních služeb

Regenerační masáž
Vycházím z klasické masáže, zahrnující zpočátku hmaty spíše povrchové pro seznámení se se stavem a zaměřené na podkoží - lymfatický systém.
Následují postupně hmaty hlubší zaměřené na fascie, úpony, svalstvo.
Dle potřeby využívám další techniky či aromaterapeutické silice nebo bylinné preparáty.
Cílem je uvolnit svalové spasmy, nahromaděné toxiny, přimět tělo k regeneračním procesům.
Při využívání kvalitních produktů je efekt též v péči o pokožku.
Tělové oleje

Tělové oleje

Masáže v mém podání
Jak člověk získává nové poznatky, informace, zkušenosti, postupně se vyvíjí a tak se vyvíjí i moje masáž.

Jsem toho názoru, že masáž má být příjemnou záležitostí navozující uvolnění, relaxovaný stav.
Protože právě v relaxovaném stavu dokáže naše tělo nastolit samoozdravující procesy - regeneruje.

Zde též i odpověď na dotazy mnohých lidí, zda má nebo nemá masáž bolet. Naše tělo reaguje na bolest reflexivně stažením svalů, což je opak toho, o co se masáží snažíme.
Výjimkou je cílené tlakové působení v bolestivém bodě, kdy se však tlak zvyšuje jen do prahu snesitelné bolesti. Tohoto efektu se využívá k uvolnění spazmu svalových vláken.

Pokud člověk zanedbává své tělo a včas neřeší případné problémy, dochází díky zvýšenému napětí svalů ke zhoršené cirkulaci lymfy, hromadění odpadních látek, časem i k tkáňovým změnám. Kůže a podkoží mohou být prosáklé (oteklé), citlivé i na dotek.
V takovém případě si vypomáhám dary přírody - séry z enzymatické regenerace řady Biofáze (certifikovaná přírodní kosmetika Nobilis Tilia) a lymfatickou masáží. Tzn., po nanesení příslušného séra se pomocí jemné techniky lymfatické drenáže postupně odplavují nahromaděné odpadní látky směrem k uzlinám. Teprve po pročištění podkoží se pokračuje do hlubších vrstev ke svalům, čímž se sníží bolestivost.

Při masáži se snažím též obsáhnout co nejvíce masírovaných oblastí. Vyplývá to z umístění svalů, jejich úponů a vzájemnému působení. V rámci masáže zad proto masíruji též horní část paží a ramena (pletenec ramenní a deltový sval), šíji, oblast hlavy (lebeční úpony) - s využitím hmatů z Indické masáže. To jsou obzvláště přetěžované oblasti, jež zasluhují pozornost.

Neméně důležité je také protažení svalů s tendencí ke zkracování - v bederní krajině, prsních svalů (stáčení ramen dovnitř) a trapézů (zvedání ramen). Nutno podotknout, že samotné protažení při masáži nestačí. Je potřeba svaly protahovat průběžně a zároveň posilovat svaly s tendencí k ochabování - obzvláště břišní a mezilopatkové.
V případě potřeby využívám baňky a destičku Gua Sha, měkké a trakční techniky, postizometrickou relaxaci, antigravitační techniky. Též Vám mohu poradit a ukázat automobilizační cviky na doma.

Vzhledem k tomu, jak se psychická zátěž odráží na napětí svalů, zvláště trapézů a šíje, je dobré působit na psychické uvolnění, navodit relaxovaný stav.
Ráda využívám éterických olejů (rostlinné silice) pro jejich schopnost působit na psychiku, emoce a k ovlivnění tělesných funkcí (působí antivirově, protibakteriálně, posilují imunitu, pomáhají svalovému uvolnění...). Spolu se základními rostlinnými oleji, v nichž se ÉO ředí, působí též pozitivně na vyživení a pružnost pokožky.
A to je další oblast - pěstění pokožky - jež stojí za pozornost. Oleje i jiné masážní prostředky se používají hlavně kvůli skluznosti. Myslím si, že pokud již něco na pokožku nanášíme, tak ať to má smysl.
Používám oleje kvalitní panenské - za studena lisované, jež si díky šetrnému zpracování uchovávají bioaktivní látky, vitaminy, minerály. Mají tak nejen blahodárný vliv na kvalitu a výživu pokožky, ale specifickými účinky pomáhají zlepšit stav celého organizmu. Pronikají do nejhlubších vrstev kůže.

Základní oleje vybírám i s ohledem na typ pokožky. Jedná-li se o mastnější pokožku, vybírám méně mastné oleje a u sušší pokožky naopak + přidávám olej více vyživující. Při masáži používám přiměřené množství oleje, které se krásně vstřebá, pokožka je pak vláčná, ale nikoliv mastná. Nemusíte mít tedy obavy, že budete ode mne odcházet umaštění.

J. S.
Biofáze - enzymatické ošetření v rámci masáže
Pro zvýšení intenzity ošetření někdy zařazuji v rámci masáže ošetření séry Rozmarýn, Koriandr a Tymián z řady Biofáze.
Jedná se o produkty přírodní certifikované kosmetiky Nobilis Tilia k ošetření využívající enzymatické regenerace - aktivují se enzymy přirozeně se vyskytující v těle a pokožce.
Hlavními látkami jsou kompozice éterických olejů zaměřené na uvolnění svalových spazmů, podporu lymfatické cirkulace, urychlení odsunu odpadních látek, tišení bolesti.
Metodou vyvolaných tepelných změn dochází k stimulaci enzymů v těle, nabuzení imunitního systému, odbourávají se usazené odpadní látky (mohou za bolest svalů), což vede ke zvýšené regeneraci, dochází k uvolnění stažených svalů, blokád.
Séra Biofáze

Séra Biofáze

Baňky a Gua sha
V případě potřeby zařazuji v průběhu masáže silikonové baňky, případně destičku Gua Sha (užívá se v tradiční Čínské masáži). Slouží ke zvýšení prokrvení v problematických místech a k uvolnění blokád.
Indická masáž hlavy
Indická masáž hlavy - výborná relaxační masáž proti stresu, uvolněním svalstva krku a hlavy lze odstranit časté bolesti hlavy.
Při dostatku vyčleněného času zařazuji též na závěr masáže klasické či relaxační.
Manuální lymfodrenáž + komplexní poradenství
Nabízím manuální lymfodrenáž spolu s poradenstvím k problematice spojené se zpomaleným tokem lymfy (celulitida, životospráva).

Jedná se o speciální jemnou techniku, kterou se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla.

Indikuje se při pocitu těžkých nohou (žilní a lymfatické otoky), celulitidě, obezitě, zvýšeném ukládání tuku v dolní polovině těla, v rámci detoxikace organismu, prevence migrén a bolestí hlavy, akné, na regeneraci a zvyšování imunity organismu..... více v sekci "druhy masáže".

Zahajte jaro detoxikací těla a nabuzením lymfatického systému a buďtě šik do plavek!
logo

logo

Nobilis Tilia
Zajišťuji objednávky kosmetiky, stačí napsat.
Lipová péče

Lipová péče

Proaktivní lipová péče Nobilis Tilia
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one